Csapatunk vasárnap 11 órakor az NB I-es Zalaegerszeg tartalékcsapatát fogadja zárt kapus mérkőzésen.

A ZTE FC II idei első két bajnokiján két pontot gyűjtött, két hete 1–1-es döntetlent játszott hazai pályán az Érddel, majd 2–2-es döntetlent ért el Komáromban. A komáromi mérkőzésen Sebestyén Lóránt büntetőjével és Fehér Barnabás találatával már kétgólos előnyben voltak a vendégék, ám a hazaiak Tóth Patrik tizenegyesével, illetve Végh Bence 90. percben szerzett góljával megmentettek egy pontot. A meccs pikantériája volt, hogy a Komáromot Bozsik Péter, míg a zalaegerszegi gárdát fia, Bozsik József irányította.

A zalaiak 23 forduló után 28 ponttal a 16. helyen állnak az NB III Nyugati csoportban. Az együttes hét közben Kisvárdán játszott Magyar Kupa-negyeddöntőt, miután az NB I-es csapat a hiányzói miatt az MTK elleni bajnokira való készülés jegyében a tartalékokat küldte el. A kupameccsen a Kisvárda 6–1-re győzött. A zalaegerszegiek így álltak fel: Köcse – Czuczi (Bekő, 87.), Sebestyén L., Földvári, Hegedűs O. (Fehér B., 65.) – Szántó (Szökrönyös, 55.), Sandro Semedo, Kámi – Szalay (Chukwuma, 65.), Németh D. (Kun B., 65.), Papp. A vendég gólt Papp László szerezte a 78. percben.

A mieink a Komárom 2–1-es legyőzése után az előző körben Rodenbücher István fejesével 1–0-ra verték a Sopront. Együttesünk 23 találkozót követően 30 ponttal tizenharmadik a tabellán. A bajnoki versenyfutás nagyon szoros: a kilencedik Puskás Akadémia FC II (31 pont) és tizenhatodik ZTE FC II (28 pont) csupán három egység van.

„Remekül érzem magam a csapatban. A srácok az első perctől befogadtak, mintha egy nagy családban lennék, nagyszerű az öltőzői hangulat. A csapatnak két győztes meccs van a háta mögött, ezt maximálisan megérdemeltünk, mert rengeteget dolgoztunk érte. Vasárnap hazai pályán ismét győzni akarunk, csak is a három pont az elfogadható. Ha odatesszük magunkat, mint az előző találkozókon nem lesz gondunk a Zalaegerszeg ellen sem!” – mondta új játékosunk, Sárossy Dániel, aki a Komárom és a Sopron elleni siker alkalmával is kezdőként kapott lehetőséget.

A két gárda tavaly augusztusban izgalmas mérkőzést játszott a ZTE Arénában. A 28. percben Papp László szerzett hazai vezetést (1–0), nem sokkal később Zsigmond Bence egyenlített (1–1). Ezután az első félidő végén Papp László duplázott (2–1). A térfélcserét követően Tóth Tibor egalizált, sőt Balogh Ádám révén fordítottunk is (2–3). Azonban a hajrában az NB I-es visszajátszókkal kiharcolták a győzelmet a hazaiak: Dragóner Filip a 82., az ukrán Artem Favorov pedig a 92. percben volt eredményes.